Destekli Sütyen Ne İşe Yarar?

destekli sütyen ne işe yarar

Destekli Sütyen Ne İşe Yarar?

Destekli sütyen, kadınların göğüslerini daha dik ve daha dolgun görünmesini sağlayan sütyen modelleridir. Son yıllarda push up adı ile anılmakta olan destekli sütyenler, dolgulu, silikonlu sütyen olarak da bilinmektedir. Destekli sütyenlerin amacı göğüsleri daha büyük göstermek değildir. Destekli sütyenler göğüsleri daha toplu ve dik göstermeye yarar. Göğüsleri daha büyük göstermek için sütyen kabı içine extra push-up konulabilir. Destekli sütyenleri sadece küçük göğüslü kadınlar tarafından kullanılmamaktadır. Büyük göğüslü kadınlar da göğüslerinin daha dik görünmesi için destekli sütyenleri kullanabilmektedirler.

Destekli sütyenin tek özelliği, göğsünüzü daha dik göstermesi değildir, sütyenin altından göğsünüzü destekleyerek aşağı sarkmayı engelleyip göğüs kaslarını da rahat ettirmeye yarar. Destekli sütyen satın almak istediğinizde kullanım alanına göre sütyen seçmelisiniz. Günlük kullanım için pamuklu ve penye sütyenler ile daha rahat edebilirsiniz. Ancak özel günlerde özellikle şık dantel detaylı ya da saten sütyenleri tercih edebilirsiniz. Kalitesiz markaların ürettiği naylon kumaşlardan yapılmış sütyenleri sağlık açısından tercih etmemeniz tavsiye edilir.

Destekli sütyenler, tam destekli ve yarım destekli olarak iki farklı seçeneklerde satılmaktadır;

  • Yarım destekli sütyenlerde sadece göğüs altından destek bulunmaktadır ve yandan destek olmadığı için sütyeninizin üst kısmında potluk oluşabilemtekdir. Bu potluk özellikle dar ve ince kumaşlı elbiselerinizde dışarıdan bakıldığında farkedilebilmektedir. Göğüs yapınıza uygun değilse yarım destekli sütyenleri tercih etmemelisiniz. Bununla birlikte yarım destekli sütyenleri spor yaparken kullanabilirsiniz.
  • Tam destekli sütyenlerde ise hem yandan hemde alt kısımdan destek bulunmaktadır. Göğüslerinin yanlarından da sarkma oluşmuş olan bayanların kullandıkları sütyen modelleridir. Göğsü hem yandan hem de alttan desteklediği için daha dik görünüm kazandırır. Göğsünüzü hem yandan hem de alttan desteklediği için terlemeyi önlemesi için pamuklu kumaşlardan üretilmiş destekli sütyen modelleri kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Destekli sütyen çeşitleri

Hafifeal.com