Erkek İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

erkek iç çamaşırı nasıl olmalı

Erkek İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Erkek iç çamaşırı seçimlerimizde, kadın ya da erkek gözetmeksizin hepimizin dikkatle üzerinde durması gerekenler vardır. Erkeklerin geneli iç çamaşırı alışverişi konusunda titiz, istekli ve bilgili olmadıkları için sağlık için zararlı olan iç çamaşırları satın alabilmektedirler. Erkek iç çamaşırı satın alırken önceliğin, ten ile direk temas edem bu ürünlerin kumaş kalitesine özen göstermesidir.

Erkek iç çamaşırı alışverişlerinde satın alınacak ürün kumaşının önemi

  • İç çamaşırı satın alırken, özellikle naylon malzemeler içeren iç çamaşırı modellerinden kesinlikle uzak durulmalı ve ekseriyetle pamuk içeren iç çamaşırları tercih edilmelidir.
  • Ciltleri daha hassas olanlar, iç çamaşırı modelinin kumaşının kalitesine diğer erkeklerden daha fazla özen göstermelidirler. İç çamaşırı lastikleri cilt ile direk temas ettiği için bu kısımlarda kaşınma ve tahriş sonrası kızarıklık meydana gelebilir. Cildiniz normalden çok daha fazla hassas ise, tamamen lastiksiz erkek iç çamaşırı modellerini tercih etmelisiniz.
  • Yaz aylarında ya da yoğun tempo ile terleyecek şekilde çalışan erkeklerin pamuklu kumaşları tercih etmesi tavsiye edilir. Pamuktan üretilmiş iç çamaşırları oluşan teri emerek derinin nefes almasını sağlar.
  • Tüm bu sebeplerden dolayı, erkek iç çamaşırı alışverişi yapılırken ürünlerin üzerinde bulunan kumaş bilgisine göre seçim yapılmalıdır.

Renklere dikkat

Kalitesiz iç çamaşırı üreten markalar, iç çamaşırlarını renklendirirken daha ucuz ve kanserojen madde içeren renklendiricileri kullanabilmektedirler. Özellikle renkli iç çamaşırları tercih eden erkeklerin daha kaliteli markaların ürünlerini satın almaları gerekmektedir. Ya da erkeklerin iç çamaşırı seçerken renkli iç çamaşırlarından uzak durmaları tavsiye edilebilir.

Genel iç çamaşırı renkleri olan siyah, beyaz ve ten renkleri doğal olduğu için sağlıklıdır ve eşiniz açısından temizliği de daha kolaydır.

Slip külot tercih edenlere uyarı

Cildi hassan olan erkeklerin slip külot kullanmaları tavsiye edilmez. Kullanıldığı taktirde ciddi kaşınma, sık sık idrara çıkma ihtiyacı, kasıklarda yanmalar ve idrarlarında kötü kokular gibi enfeksiyonel belirtiler cildin hava almaması sonucu meydana gelebilir.

Özellikle sıcak aylarda terleme sonucu oluşan ortamda, vücudumuza zarar veren mikro organizmalar hızla üreyebilmektedir. Bu durum zamanla ileri seviyede egzama olarak tabir edilen cilt sorunları ile karşı karşıya kalınmasına neden olur.

Son olarak, erkeklerin iç çamaşırı seçimlerinde pamuk kumaştan üretilmiş ürünleri satın almaları önemlidir.

Erkek iç çamaşırı modelleri

Hafifeal.com