Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

Gelinlik Altına Ne Giyilir

Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

Evlenileceği zaman gelinliğin altına ne giyilir?

Bir düğünün en önemli kişisi hiç kuşkusuz ki gelindir. Çocukluğundan beri yıllardır hayalinde kurduğu düğünü yaşaması ve kendini en güzel prensesler gibi hissetmesi için etrafındaki herkes gelini mutlu etmeye çalışmaktadır. Gelin için ise; düğün esnasında en önemlisi gelinliğidir. Ancak, hayallerinizdeki gelinliği seçmiş olsanız bile, mükemmel görüntüye ulaşmak için dikkat edilmesi gereken bir nokta daha bulunur. İşte bu nokta, gelinliğin iç çamaşırıdır. Doğru gelinlik iç çamaşırı modeli seçimi, gelinliğinizin vücudunuzda daha şık durmasını sağlamaktadır.

Gelinlik Altına Giyilen Sütyenler

Gelinliğin altına giyilecek olan sütyen, gelin iç çamaşırı ürünleri arasında en özenle seçilmesi gereken parçadır. Giyilecek sütyen modeli, görünümünüzü büyük oranda güzelleştirebilir. Bu sebeple sütyen seçimi yaparken ince eleyip sık dokumakta fayda vardır.

  • Gelinlik sütyeni seçilirken; gelinliğin modeli ve göğüslerinizin durumu sizi etkileyecek olan en önemli iki faktördür. Straplez (askısız) bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız, sütyen seçiminiz de straplez sütyenlerden yana olmalıdır. Fakat, straplez sütyen modellerle düğününüzde çok rahat olunamayacağı unutulmamalıdır. Bazı gelinler, straplez gelinliklerin altına şeffaf askılı sütyenler kullanabilmektedir. Bu durum, şıklığınıza gölge düşüren ciddi bir durumdur. Eğer straplez bir gelinlik seçecek ve straplez sütyen kullanacaksanız, rahatlığınızdan fedakârlık edilmesi gerekmektedir.
  • Gelinin göğüsleri küçük ise, dolgulu (destekli) sütyen modellerini kullanmanız doğru bir seçim olabilir. Push up özelliğine sahip dolgulu sütyenler ise; göğüslerinizin mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlar. Ancak seçim yaparken balensiz ve daha önceden deneme fırsatını bulduğunuz sütyen modelleri kullanırsanız, düğün esnasında herhangi bir kötü sürprizle karşı karşıya gelme riskinizi ortadan kaldırmış olursunuz.
  • Göğüsleri normal büyüklükte olan kadınların geneli, boş cup (desteksiz) sütyenleri tercih etmektedir. Fakat; boş cup sütyen modelleri göğüslerinizin normal şeklinde olmasını sağlar. Bunun yerine göğüslerinizi daha dik gösterecek push-up sütyen modelleri kullanmanız durumunda, gelinliğiniz üzerinizde daha şık görüneceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca gelinliğinizin modeli uygun ise, bir beden daha büyük duran göğüslerden zarar gelmeyeceğini de aklınızda bulundurun.
  • Göğsünüz büyük veya sarkık ise, gelinlik sütyeni olarak toparlayıcı sütyen modellerinden seçim yapabilirsiniz. Bu sütyen modelleri, göğüslerinizi yalnızca daha küçük göstermekle kalmaz, daha sıkı, daha biçimli ve daha dik gösterir. Böylelikle gelinliğiniz üzerinizde çok daha şık görünüm sağlayabilirsiniz. Gelinliğinizin modeli uygun ise, kalın askılı sütyenleri tercih etmeniz düğün sırasında bir sırt ve boyun ağrısı ile karşılaşmamanızı sağlar.

Gelinlik Altına Giyilen Jartiyerler

Bayanların çoğu, günlük yaşamlarında genelde jartiyer kullanmaz; fakat gelinliğin altına jartiyer giymek, bu özel gününüzü çok daha iyi bir şekilde geçirmenizde yardımcı olabilir.

  • Uygun jartiyer seçiminde, metal aksamları bulunmayan modelleri seçmeniz işinize yarayabilir. Metal aksamlı jartiyer modelleri daha sağlam olsa da, teninizde tahrişe neden olarak, düğününüzde çok acı çekmenize neden olabilir.
  • Gelinliklerin içerisine jartiyer giyinmek, teninizin nefes alması için önemlidir. Normal bir çorap giyerseniz, gün boyu yapılacak kuaför ve fotoğraf çekimi, sonrasında yapılacak düğün süresince uzun süre teninizin nefes alamamasına ve terlemeye hatta mantar oluşumuna neden olabilmektedir. Oysa jartiyerin delikli oluşu sayesinde, tüm bu sorunları engelleyebilirsiniz; ancak kaliteli kumaşa sahip bir model seçmek oldukça önemlidir.
  • Düğün öncesi herhangi bir jartiyer modeli kullanmadıysanız, düğüne kadar bir süre kullanmalı ve vücudunuzu alıştırmalısınız. Normalde çok rahat olan bu çamaşırlar, alışık olmayan kişilere sıkıntı çıkarabilir.

Gelinlik Altına Giyilen Büstiyerler

Büstiyerler, giyildiğinde kıyafetlerin üzerinizde görünümü çok daha şık durmasını sağlayan iç çamaşırı parçalarıdır. Hayali kurulan düğün günü en güzel şekilde görülmek isteyen gelin adayları, gelinliğin içerisinde büstiyer giymeyi ihmal etmezler.

  • Gelinlik büstiyerleri, gelinin belinin daha ince görülmesini ve bel oyumunun daha fazla belli olmasını sağlamaktadır. İnce belli bir gelin de gelinliğin içerisinde çok daha güzel görünür.
  • Büstiyer modelleri, kendinizi daha çekici hissetmenizi sağlayan iç çamaşırı modelleri arasındadır. Gelinliğin altında gelini özgüvenli hissettirir ve gelinliğinizi daha iyi taşımanıza yardımcı olur.
  • Büstiyer kullanımı, gelinliğinizin altında kalıp gibi bir vücut oluşmasını sağlayan iç çamaşırı çeşitlerindendir. Bu şekilde, potluk, kırışıklık gibi görünümler meydana gelmez ve gelinlikler daha şık görünür.

Gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modelleri

gelinliğin içine ne giyilir, gelinlik içine ne giyilir, gelinliğin içine giyilen iç çamaşırı, düğün günü gelinliğin içine ne giyilir, gelinlik içine giyilen, gelinlik içine ne giymeli, gelinliğin içine giyilen

Hafifeal.com