Hamile Pijamasında Mevsim Özelliklerini Göz Ardı Etmeyin

Hamile Pijamasında Mevsim Özelliklerini Göz Ardı Etmeyin

Hamile Pijamasında Mevsim Özelliklerini Göz Ardı Etmeyin

Hamileliğiniz boyunca ihtiyaçlarınızın eksilmeyeceğini aklınızdan çıkarmamalısınız ancak bu süreçte akıllı alışveriş yapmanız özellikle önemlidir. Hem size hem de bebeğinize mevsim şartları göz önünde bulundurularak hamile pijama seçimi yapılmalıdır. Yaklaşık 9 ay boyunca pijama ihtiyaçlarınızı karşılamanız önemli fakat son aylara girdiğinizde alacağınız pijamaları iki kez düşünerek seçmelisiniz. Bunun temel nedeni pijamanızı lohusalık döneminizde de giyebilmenizdir. Hem lohusalık hem de öncesi için pijama seçerken mevsimi asla unutmamalısınız.

  • İlkbahar mevsimindeyseniz tercih edeceğiniz hamile pijama takımları penye olmalıdır. Bilhassa yakalı ve önden düğmeli modellere öncelik vermelisiniz. Hava, sizin hassasiyetinizi bu süreçte muhakkak etkileyecektir. Bu nedenle olabildiğince penye kumaşa yönlenmelisiniz.
  • Yaz mevsimindeyseniz ince penyeler hamile pijamalar giyebilirsiniz. Bu aşamada aklınıza muhakkak saten gelecektir. Hem şık hem de rahat görünen saten gecelikler hamilelik boyunca kullanışlı olacaktır fakat lohusalık döneminde rahatsız edici olabilir. Bilhassa yaz sıcaklarında satenin yakma özelliği unutulmamalıdır.
  • Sonbahar hamilelerinden biriyseniz hamile pijama takımının pamuklu olmasına özen göstermelisiniz. Pamuklu takımlar her zaman rahat hareket sağlamaktadır.
  • Kış mevsiminde hamilelik geçiriyorsanız ya da bu mevsimde doğum yapacaksanız hamile pijama takımınızın en önemli parçası sabahlıktır. Bu dönemde devamlı üşüme ve yanma nöbetleri yaşayabilirsiniz. Buna engel olmak için sabahlığınız devamlı yanınızda olmalı. Bunun yanında bu tercihiniz doğum sonrasında da memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Hamile Pijama Modelleri

Hafifeal.com