Push Up Sütyen Nedir?

push up sütyen nedir

Push Up Sütyen Nedir?

Push up sütyen, göğüsleri küçük ya da sarkık olan bayanların kullandığı dolgulu olarak da adlandırılan sütyen modelleridir. Push up sütyen modellerinin alt ve yan kısmında bulunan push up (destek) ile göğüslere yukarıya doğru ve diklik verecek şekilde baskı uygulanır. Bu sayede sarkık ya da küçük olan göğüslerin, daha dik ve büyük görünmesi sağlanır. Göğüsleri bir beden yada 2 beden büyük gösterebilmesi push-upların büyüklüğü ve hem yandan hemde alttan destekli olmasından kaynaklanır. Biçimsiz ya da ayrık göğüslü bayanlar da push up sütyen modellerini kullanarak daha dik ve düzgün görünüme sahip olabilirler.

Push up sütyen modellerini satın alarıken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Push up sütyen satın alırken mutlaka doğru beden sütyeni satın almalısınız. Bazı kadınların yaptığı gibi daha büyük beden sütyen satın aldığında göğüslerim daha büyük görünecek algısı yanlıştır. Doğru sütyen bedeni hesaplanarak sütyen satın alınmalıdır.
  • Yarım destekli push up sütyenlerde, sadece sütyen kabının alt kısmında push up mevcuttur. Bu sütyenler takıldığında yan kısımlarda boşluk (potluk) oluşması durumunda bu sütyenler tercih edilmemelidir.
  • Push up sütyen satın alırken; bu sütyenler göğsünüze baskı yapacağı için özellikle yaz aylarında oluşan teri daha rahat emebilen penye ve pamuklu push up sütyen modellerini tercih etmeniz tavsiye edilir.

 

Push up sütyen modelleri

 

Hafifeal.com